Infostránka

ŠŠK JUNIOR PREŠOV

Školský športový klub Junior pri Základnej škole, Šmeralova 25, Prešov

C:\webskola\ŠPORTOVÝ KLUB\Infostránka\sport_logo_2.jpg

Výber do športových tried zo zameraním na atletiku

Každoročne naša škola robí výber do novej /piatej/ športovej triedy z prešovských škôl a okolia.
Športová trieda je zložená z najmenej 12 dievčat a 12 chlapcov, má upravené učebné osnovy, ktoré obsahujú 2 hodiny telesnej výchovy a 5 hodín športovej prípravy.

Všetky hodiny sú zaradené do dopoludňajšieho rozvrhu. Jedna vyučovacia hodina, plávanie, je zaradená popoludní a je zameraná na relaxáciu. Výber pozostáva z testov všeobecnej pohybovej výkonnosti. (skok z miesta, hod 2-kilogramovou loptou, člnkový beh na 10 x 5 metrov).

Žiaci štvrtého ročníka, ktorí majú záujem o zaradenie do športovej triedy so zameraním na atletiku, môžu sa dostaviť do telocvične ZŠ Šmeralova 25 každý pondelok od 18.00 - 19.30 a v piatok od 17.00 do 19.00 hod. Všetci žiaci sú sledovaní telovýchovným lekárom a každoročne sa zúčastňujú lekárskych prehliadok.

Okrem atletických súťaží, ktoré tvoria prioritu, sa žiaci zapájajú aj do súťaží v basketbale, volejbale, vybíjanej, plávaní, stolnom tenise a futbale.

C:\webskola\ŠPORTOVÝ KLUB\Infostránka\P5090038.jpg
C:\webskola\ŠPORTOVÝ KLUB\Infostránka\P1010045.jpg