ATLETICKÝ AREÁL

ATLETICKÝ AREÁL

MULTIFUNKČNÉ IHRISKO

Základná škola Šmeralova bola jednou z 11 úspešných žiadateľov o grant v programe Stredoeurópskej nadácie, ktorí na výstavbu športoviska získali dotáciu. Koniec školského roka 2008/2009 tak mohol byť zároveň otvorením moderného ihriska – multifunkčného areálu, kde bude môcť hrávať futbal, volejbal či iné druhy športu aj prešovská verejnosť.

Od septembra minulého roku slúži žiakom tejto školy nový atletický ovál s tartanovým povrchom. Minulý týždeň k nemu pribudlo multifunkčné ihrisko, ktoré bude okrem žiakov tejto školy slúžiť športovým klubom a prešovskej verejnosti. Ihrisko s umelou trávou je určené na malý futbal, hádzanú, volejbal, bedminton či tenis. Celkové náklady na jeho realizáciu predstavujú sumu 117 772,96 € (3 548 028,19 Sk). Dotáciou vo výške 26 555,14 € (800 000,- Sk) prispela Stredoeurópska nadácia, ktorá projekt podporila v spolupráci so spoločnosťou SLOVNAFT, a.s. Zvyšné náklady pokrylo mesto zo svojho rozpočtu. „Veľmi dobre si uvedomujem, aké dôležité je podporiť rozvoj športu v našom meste, najmä čo sa týka detí a mládeže. Čím viac príležitostí budú totiž mať na športovanie, o toľko menej ich budú lákať drogy či alkohol,“ uviedol primátor mesta Prešov, Pavel Hagyari, pri slávnostnom otvorení ihriska. Toto 30 x 40 metrov široké ihrisko a zároveň celý športový areál má byť pred vandalizmom strážené kamerovým systémom. Pripravuje sa tiež výstavba celkového oplotenia, práce v športovom areáli preto neustanú ani počas letných mesiacov.